...
 • Białystok / Zaścianki ul. Usługowa 15
 • firma@jobimet.pl
 • +48 (85) 740 22 99

Cięcie i gięcie blachy

Obróbka blachy, jaką jest jej cięcie i gięcie do uzyskania pożądanych kształtów, jest wykorzystywana wszędzie wokół, czy to w wielu gałęziach przemysłu, czy też są to elementy potrzebne w gospodarstwach domowych. Wykonywanie tego za pomocą profesjonalnych maszyn gwarantuje precyzję i powtarzalność detali. >Bardzo dobrą technologią stosowaną do tego typu rzeczy jest obróbka na zimno.

Prasa krawędziowa pozwala zaginać blachy o długości do 3000 mm z naciskiem maksymalnym 135 ton. Oferujemy gięcie blach stalowych, ocynkowanych, aluminiowych oraz nierdzewnych. Grubość blach od 0,5 mm do 8 mm Posiadamy bogaty magazyn narzędzi. Maszyna wyposażona jest w system szybkiej zmiany narzędzi (przezbrojenia maszyny) dzięki zastosowaniu hydraulicznego mocowaniu narzędzi typu WILA. Pozwala to na szybką zmianę oprzyrządowania co wiąże się z większą wydajnością i możliwością gięcia krótkich serii.

Prasa krawędziowa wyposażona jest również w System laserowego pomiaru kąta gięcia (DAM) który pozwala na precyzyjne wykonywanie gięć. Pomiar kąta gięcia następuje w czasie rzeczywistym (podczas gięcia). Maszyna wyposażona jest w 8 osi sterowanych numerycznie. Jako jedni z niewielu firm w regionie jesteśmy w stanie giąć elementy których linia gięcia nie jest równoległa do krawędzi blachy – dzięki oddzielnie sterownym osi X1 oraz X2. Stosujemy narzędzia renomowanej firmy EUROSTAMP. Nowoczesna maszyna w połączeniu z wysokiej klasy narzędziami do gięcia pozwala nam na wykonywanie bardzie dokładnych gięć . Nasi doświadczeni operatorzy zapewniają powtarzalność wykonywanych detale.

Dodatkowym uzupełnieniem możliwości maszyny jest oprogramowanie 3D CAD/CAM dzięki któremu nasz technolog jest w stanie zasymulować gięcie detali po dostarczeniu modeli 3D. Pozwala to na dokładne obliczenie rozwinięcia giętych detali oraz sprawdzenie czy nie będzie występowała kolizja w gięciu.

Zapewniamy wysoką jakoś giętych detali, powtarzalność oraz szybkie terminy realizacji. Zapraszamy do kontaktu.

Szczegóły

 • CIĘCIĘ BLACH

 • cięcie gilotynowe arkuszy blach
  o wymiarach do 3000mm
 • cięcie blachy do 6mm grubości

  GIĘCIE BLACH CNC

 • gięcie na prasie krawędziowej o nacisku 135 ton
 • sterowanie CNC 8-osiowe
 • gięcie blach do grubości 8 mm

Informacje

Bardzo efektywnym sposobem jest wykorzystywanie do tego celu pras krawędziowych, giętarek i pras hydraulicznych, bo dzięki nim uzyskuje się trwałą krzywiznę obrabianego przedmiotu. Maszyny z naszego parku maszynowego mają możliwość cięcia blach z materiałów typu aluminium, stal czarna i stal nierdzewna o grubości do 6 mm i arkuszach o wymiarach maksymalnych 1500×3000 mm. Gięcie blach wykonujemy prasą krawędziową i hydrauliczną.

W naszym parku maszynowym znajduje się między innymi prasa krawędziowa sterowana numerycznie: DURMA model AD-Servo 30135.